Dan planeta Zemlje u OŠ Galdovo

Osnovna škola Galdovo prikladno je obilježila Međunarodni dan planeta Zemlje. U sklopu obilježavanja učenici svih razreda uključili su se u brojne akcije čiji je osnovni cilj bio uljepšati okoliš škole te iz njega ukloniti smeće iz školskog dvorišta. Razredna nastava zasadila je prekrasno cvijeće kod ulaza u školu, ispred školske kuhinje. Peti razredi odlučili su uljepšati prostor kod spomenika ispred škole u integraciji s profesoricom iz biologije te su također vrijedno radili na sađenju šarenih maćuhica. Šesti, sedmi i osmi razredi vrijedno su udružili svoje snage te očistili kompletan prostor školskog dvorišta i oko njega kako bi svoje drage trenutke igre mogli provoditi u što čistijem i ljepšem okruženju. Također, svi su učenici pokazali brigu za posađeno cvijeće te ga redovito zalijevaju.

Grupa „Mladi ekolozi“, koju čine učenici od petog do osmog razreda, dana 20.4. održala je eko kviz pod nazivom „Lijepa Naša“ te su izrađeni prikladni plakati u učionicama i u predvorju škole. Također, grupa je cvjetnim aranžmanima napisala 22.4. na nekoliko zelenih površina u školskom dvorištu.

Učenici, njihovi razrednici te svi djelatnici škole ovom su vrijednom akcijom, ali i svojim svakodnevnim brižnim odnosom prema okolišu, pokazali visinu svijesti o nužnosti i važnosti očuvanja okoliša za sve postojeće i buduće generacije. Upravo su učenici naše škole velikom svijetu poslali poruku kako mora čuvati prirodu jer je ona stvorila nas, a ne mi nju.

Priloženi dokumenti:
DSCN0211.JPG (635.88 KB)

objavio: Josip Tominac   datum: 25. 4. 2018.