UPIS U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Obavijest o pregledu djece prije upisa

i upisu djece u 1. razred osnovne škole za školsku godinu

2020./2021. za područje Sisačko-moslavačke županije

Temeljem članka 5. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djetete, učenika te sastavu stručnih povjerenstava (Narodne novine 67./14.), Sisačko-moslavačka županija, Upravni odjel za prosvjetu, kulturu i šport

O B A V J E Š T A V A

roditelje/ skrbnike/ staratelje djece (u daljnjem tekstu: roditelj)

o pregledu djece prije upisa u 1. razred osnovne škole i

upisu djece u 1. razred osnovne škole za školsku godinu 2020./2021.

Pregled djece prije upisa u 1. razred osnovne škole

obavljat će se prema niže objavljenom rasporedu.

Upis djece u 1. razred osnovne škole obavljat će se

1., 2. i 3. lipnja 2020. godine

u matičnim školama i područnim razrednim odjelima prema mjestu prebivališta,

odnosno prijavljenog boravišta djeteta, te upisnog područja kojem dijete

pripada, a koje je u skladu s mrežom osnovnih škola na području

Sisačko-moslavačke županije.

U 1. razred osnovne škole upisivat će se djeca koja do 1. travnja 2020. godine navršavaju šest godina života, odnosno djeca rođena u razdoblju od 1.travnja 2013. do 31.ožujka 2014. godine.

Iznimno, za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina života, a nije školski obveznik, roditelj može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti zahtjev Sisačko-moslavačkoj županiji, Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu i šport za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program roditelj dostavlja, osim zahtjeva, i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

Na dan upisa u školu roditelj djeteta treba donieti:

- liječničko uvjerenje,

- rješenje kojim se odobrava prijevremeni upis (ukoliko se dijete prijevremeno upisuje).

Plan upisa objavit će se na mrežnim stranicama Sisačko-moslavačke županije www.smz.hr a ova Obavijest o pregledu djece prije upisa i upisu djece u 1. razred  osnovne škole za školsku godinu 2020./2021. za područje Sisačko-moslavačke županije na oglasnim pločama dječjih vrtića, osnovnih škola, te zdravstvenim ustanovama.

RASPORED PREGLEDA DJECE PRIJE UPISA U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2020./2021.

Za Osnovnu školu Galdovo, PŠ Hrastelnica i PRO Tišina Erdedska pregled djece prije upisa u 1. razred osnobne škole će se održati u:

ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVSTVO SISAČKO-MOSLAVAČKE ŽUPANIJE,

SLUŽBA ZA ŠKOLSKU MEDICINU, Tomislavova 1, Sisak

od 24.02. - 15.05.2020.

PONEDJELJKOM OD 13 – 18 SATI

UTORKOM, ČETVRTKOM I PETKOM OD 8 – 13 SATI

Kontakt telefon: 044 567 176

Budući da dijete ne možete naručiti telefonski, potrebno je da roditelj osobno dođe u Službu za školsku medicinu sa zdravstvenom iskaznicom djeteta i naruči dijete za pregled.

Kod naručivanja djeteta može doći samo roditelj, a dijete dolazi na pregled kada je naručeno.

Na čijem upisnom području se nalazi određena adresa možete provjeriti u dokumentu:  Upisna područja osnovnih škola Republike Hrvatske.

Upisno područje Osnovne škole Galdovo obuhvaća sljedeća mjesta i ulice:

Galdovačka, Brezovačkog odreda, Paklenička, Risnjak, Mljetska, Brijunska, Skradinska, Lička, Plitvička,Velebitska, Kornatska, Petra Preradovića, Savska, Poljska, Radnička, Braće Perković, Hercegovačka.

V.-VIII. -  Hrastelnica, Palanjek, Setuš, Tišina Erdedska

Područna škola Hrastelnica:  Hrastelnica, Palanjek

Područna škola Tišina Erdedska: Tišina Erdedska, Setuš

objavio: Josip Tominac   datum: 5. 2. 2020.