Vukovar

Učenici osmih razreda su i ove godine sudjelovali na dvodnevnoj terenskoj nastavi o Domovinskom ratu u Vukovaru. Ovu su terensku nastavu osmaši nestrpljivo iščekivali i tijekom oba dana svojim ponašanjem zaslužili pohvale djelatnika MDDR Vukovar.

Osim predavanja o uzrocima i početcima Domovinskog rata, njegovom tijeku i bitci za Vukovar učenici su obišli memorijalna mjesta u Vukovaru te Gradski muzej Vukovar i Muzej Vučedolske kulture.

Svako od  memorijalnih mjesta nosilo je sa sobom mješavinu osjećaja: tuge, nevjerice, sjete ali i  ponosa. Učenici su jednoglasno  Vodotoranj, simbol otpora Vukovara i Hrvatske proglasili najboljim dijelom ove terenske nastave.

Dvodnevna terenska nastava završila je Školom mira koja je svojom porukom objedinila sve ono što su u dva dana vidjeli, čuli i osjetili, a to je kako su mir i tolerancija jedini ispravni načini rješavanja problema. Na samom kraju učenici su sudjelovali na kvizu, a naši predstavnici osvojili su drugo mjesto od šest škola sudionika, zaostajući jedan bod od prvoplasiranih.

objavio: Josip Tominac   datum: 25. 10. 2022.