Terenska nastava "Krasna zemljo, Istro mila"

Učenici petih i šestih razreda su u pratnji svojih razrednica, u srijedu 7. lipnja 2023. bili na terenskoj nastavi u Istri.

Polazak je bio u ranim jutarnjim satima te smo nakon poduže vožnje stigli u Pulu. Iz autobusa smo se iskrcali na rivi odakle smo se pješice zaputili prema pulskoj Areni.  U Areni su učenici, uz stručno vodstvo, saznali mnoštvo informacija o graditeljstvu, načinu života ljudi i događajima povezanim s njom, ali i pokazali zavidno znanje iz povijesti. Nakon Arene obišli smo najvažnije lokacije u gradu Puli i saznali još zanimljivosti.

Iz Pule smo se zaputili Alejom glagoljaša prema Humu, „najmanjem gradu na svijetu“. Obilaskom smo zaključili da doista jest malen, ali nudi prekrasan pogled na prirodu oko njega i šetnju kamenim uličicama s očuvanom arhitekturom iz nekih prošlih vremena.

Kući smo se vratili umorni, ali sretni i ispunjeni novim iskustvima i znanjem.

objavio: Karolina Detković   datum: 16. 6. 2023.