Die Reise nach Klagenfurt

Učenici sedmih i osmih razreda, koji polaze izbornu nastavu Njemačkoga jezika, posjetili su 29. travnja 2023. godine grad Klagenfurt u Austriji u sklopu terenske nastave u pratnji učiteljice Nataše Happ Tomić i pedagoginje Marine Karapandžić.

Spojivši ugodno s korisnim učenici su razgledali grad Klagenfurt i njegove znamenitosti, prilikom kupovine sitnica za uspomenu i naručivanja hrane koristili su njemački jezik te su imali mogućnost upoznati neke kulturološke i geografske posebnosti Austrije kao zemlje u kojoj je njemački službeni jezik. Najveće zanimanje učenici su pokazali za eksponate u Parku minijatura Minimudus. Riječ je o parku s preko 150 svjetski poznatih građevina sagrađenih u omjeru 1:25. Učenici su na par sati postali svjetski putnici obilazeći znamenitosti sa svih kontinenata. Imali su priliku razgledati modele arhitekture vjerne originalu kao što su Eiffelov toranj, Bijela kuća, Kip slobode, bavarski dvorac Neuschweinstein, Kineski zid, Sydneyska opera i još puno lijepih građevina. Hrvatsku u Minimundusu predstavljaju replike Crkve sv. Marka i svjetionika Porer iz Istre.                                                                                                                             Od otvaranja 1958. godine, više od 15 milijuna posjetitelja posjetilo je 26 000 četvornih metara parka. Prihod ide ustanovi za pomoć djeci „Rettet das Kind", koja je vlasnik parka.

Umorni, ali prepuni dojmova, učenici i učiteljice vratili su se u večernjim satima u Hrvatsku.

Nataša Happ Tomić, učiteljica njemačkoga jezika

objavio: Karolina Detković   datum: 8. 5. 2023.